Navigácia

Obsah

Hodové slávnosti v Dolnej Breznici a oslava 630. výročia prvej písomnej zmienky

Typ: ostatné
Hodové slávnosti 2018

Hody 2018Už po štvrtýkrát sa v našej obci konali hodové slávnosti, tentokrát aj s oslavou 630. výročia prvej písomnej zmienky. Ako každoročne, tak aj tento rok sme ich slávili pri príležitosti sviatku sv. Petra a Pavla, pričom sv. Pavlovi je zasvätený aj náš kostol. Hodovať sme začali 30. júna 2018 o 15:00 hod. úvodnými slovami moderátorky o histórii našej obce. Občanom sa prihovoril starosta obce Dolná Breznica Ing. Lukáš Pekara a aj vzácny hosť predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslav Baška, ktorý odovzdal obci finančnú dotáciu v hodnote 1 500 € určenú na podporu tohto podujatia, pamätnú listinu a fľašu slivovice. Program pokračoval vystúpením vokálnej skupiny AcaPeople, ktorá svojimi piesňami potešila mladších i starších divákov. Po nich na pódiu vystúpila hudobná skupina Heligonica. Zlatým klincom programu bolo vystúpenie legendárnej súrodeneckej dvojice Hečkovci. Zaspievali svoje najznámejšie hity Maturitné tablo, Mesto snov, Spútaná láskou a azda najznámejší hit Taliansky muzikál si s Júliou a Petrom spievalo celé publikum. Po oficiálnom programe prebehlo zlosovanie bohatej tomboly plnej zaujímavých cien. Počas hodových slávností sme si opäť mohli zdarma pochutnať na výbornom guláši, ktorý tentokrát navarila Poľovnícka spoločnosť Ostrá hora, a aj na držkovej polievke. Deti sa zabávali na pripravených atrakciách (veľká šmykľavka, skákací hrad, maľovanie na tvár) a na novom detskom ihrisku. Hodové slávnosti pokračovali hodovou zábavou, na ktorej nám do tanca i do spevu hrala hudobná skupina Korbelovci. Slávnostným ukončením hodových slávností bola nedeľná svätá omša o 9:15 hod. v miestnom kostole s hudobným sprievodom dychovej hudby Medňanka.

Za pomoc pri organizácii hodových slávností patrí poďakovanie členom DHZ Dolná Breznica, členom Jednoty dôchodcov Slovenska v Dolnej Breznici, členom Telovýchovnej jednoty, poslancom obecného zastupiteľstva a zvukárom za ozvučenie podujatia.


Vytvorené: 7. 7. 2018
Posledná aktualizácia: 7. 7. 2018 23:08
Autor: Správce Webu